Mężczyzna , 55 lat Mój tata od długiego czasu cierpi na bardzo bolesne skurcze mięśni które nie pozwalają mu funkcjonować. Ma bardzo niski poziom żelaza, ferrytyny i magnezu. OB CRP znacznie powyżej normy. Wykluczono nawrót choroby nerek oraz stwardnienie rozsiane, miażdżycę. Tata wcześniej leczył się na borreliozę. Do jakiego specjalisty możemy się zgłosić w celu przeprowadzenia dalszych badań? Przyjmowanie suplementów diety z polecenia internisty nie przynosi rezultatu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Należałoby wyjaśnić przyczynę podwyższenia parametrów stanu zapalnego czyli OB i CRP oraz wyjaśnić przyczynę niskiego poziomu żelaza, ferrytyny i magnezu.
Proponuję wykonać badania podstawowe typu rtg klp i usg jamy brzusznej, dobrze byłoby wykonać również gastroskopię.
Z badań laboratoryjnych na początek można oznaczyć morfologię, poziom transferyny, wit B12, parametry wątrobowe, czynnik reumatoidalny RE, CPK.
Z wynikami można zgłosić się do reumatologa, hematologa lub internisty.
To tak na początek.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • CRP – Badanie CRP jest nazywane również białkiem ostrej fazy. Wykonuje się je z krwi, a jego celem jest sprawdzenie stężenia C-reaktywnego białka w organizmie badanego. Zbyt wysoki poziom CRP oznacza, że w organizmie toczy się stan zapalny. Badanie krwi wykonuje się, by określić stan zdrowia chorego.
  • Suplementy diety – Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety. Stanowią skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji (pojedynczych lub złożonych), które wykazują efekt odżywczy lub inny fizjologiczny.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Diagnostyka żylaków

Skurcze mięśni - żylaki, zasiedzenie, miażdżyca, leczenie

Skurcze mięśni mogą pojawić się nagle. Powstały ból wiąże się z kurczeniem mięśni. W jakich chorobach objawem jest skurcz mięśni? Jakie są przyczyny tych dolegliwości i. Czy skurcze mięśni można wyleczyć? Skurcze mięśni - żylaki Bolesne skurcze mięśni...

Choroby i dolegliwości

Choroba młodych i aktywnych atakuje coraz częściej. Jak się objawia?

Choroba młodych i aktywnych atakuje coraz częściej. Jak się objawia?

Masowo zapadają na nią pracownicy korporacyjni. Jeszcze niedawno dotyczyła głównie młodych kobiet, jednak dziś płeć nie gra już roli. Sprzyja jej szybkie tempo życia i stres, które stają się przyczyną dziwnych dolegliwości. Mimo że choroba skutecznie...

Objawy żylaków

Skurcze mięśni - rodzaje, sposoby na bolesne kurcze, chromanie przestankowe

Skurcze mięśni to zmniejszenie długości lub zwiększenie ich napięcia. Są one wynikiem impulsów płynących z ośrodków nerwowych do włókien mięśniowych. Skurcze mięśni mogą być izometryczne, kiedy wzrastają napięcia mięśni, a nie zmieniają się ich długości,...