Bolesne skurcze mięśni a możliwe przyczyny

Mój tata od długiego czasu cierpi na bardzo bolesne skurcze mięśni które nie pozwalają mu funkcjonować. Ma bardzo niski poziom żelaza, ferrytyny i magnezu. OB CRP znacznie powyżej normy. Wykluczono nawrót choroby nerek oraz stwardnienie rozsiane, miażdżycę. Tata wcześniej leczył się na borreliozę. Do jakiego specjalisty możemy się zgłosić w celu przeprowadzenia dalszych badań? Przyjmowanie suplementów diety z polecenia internisty nie przynosi rezultatu.

Należałoby wyjaśnić przyczynę podwyższenia parametrów stanu zapalnego czyli OB i CRP oraz wyjaśnić przyczynę niskiego poziomu żelaza, ferrytyny i magnezu.
Proponuję wykonać badania podstawowe typu rtg klp i usg jamy brzusznej, dobrze byłoby wykonać również gastroskopię.
Z badań laboratoryjnych na początek można oznaczyć morfologię, poziom transferyny, wit B12, parametry wątrobowe, czynnik reumatoidalny RE, CPK.
Z wynikami można zgłosić się do reumatologa, hematologa lub internisty.
To tak na początek.