Ból kręgosłupa i bolące stawy dłoni

Witam. Od jakiegoś czasu moja mama zmaga się z bólem kręgosłupa. To bardzo silny ból i odczuwa to jakby coś "paliło" ją właśnie w tym miejscu. Ma uderzenia gorąca, duszności i boleści w klatce piersiowej. Ostatnio też nie może ruszać za bardzo ruszań dłońmi ze względu na bolące stawy, które spowodowały swoistego rodzaju "wykręt" palców. Nie mamy pojęcia co to może być. Badania nic nie wykazują, lekarz rodzinny zaleca rehabilitację kręgosłupa nawet nie wiedząc co mamie dolega (!). Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tej sytuacji sugeruję skonsultować się z neurologiem. Po przeprowadzeniu badania klinicznego lekarz ten być może ustali przyczynę dolegliwości, a jeśli będzie to niemożliwe, to z pewnością zleci dodatkowe badania diagnostyczne. Rehabilitacja może pomóc i pacjentka powinna z niej skorzystać w celu próby powrotu do dawnej sprawności. Będzie to jednak leczenie objawowe, a nie przyczynowe. Dlatego też należy się liczyć, że poprawa stanu zdrowia może być tymczasowa i objawy prędzej lub później powrócą.