Ból odbytu, rozpieranie i przeszywanie

Witam, od jakiegoś czasu mam ból odbytu, rozpieranie i przeszywanie, które trwa cały czas, raz mocniej, raz słabiej, nasila się po wypróżnieniu. Stolce normalne 1-3 dziennie, ale defekacja trwa czasem 20 min. Ból promieniuje na pośladki, czasem też na kość ogonową i wrażenie że coś mam w odbycie. Proktolog nie stwierdził zmian także w USG transrektlanym, zwieracze w normie. Czy ból może być od kregosłupa? Jak mogę to wyleczyć? Najgorzej jest jak siedzę. Co to może być? Jaki lekarz i badania?

- tak
Jak mogę to wyleczyć?
- trzeba najpierw postawić konkretną diagnozę
Co to może być? Jaki lekarz i badania?
- radzę na wstępie wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego i skonsultować się z neurologiem, w chwili obecnej pozostaje Pani jedynie leczenie objawowe