Ból odbytu, zwiększający się po wypróżnieniu a szczelina odbytu

Witam, od dłuższego czasu odczuwam dziwny ból w odbycie. Uczucie zwiększa się po defekacji, rozpieranie, czasem też ból kości ogonowej, parcie na stolec, tak jakbym coś w tym odbycie ciągle miała. Ból jest przewlekły, trwa całymi dniami, czy stoję, czy siedzę. Sam stolec jest normlany. Wykryto u mnie nerwicę lękową i szczelinę odbytu. Co to może być? Dyskomfort jest straszny. Jak to można wyleczyć? Czy to psychosmatyczne, czy organiczne?? Mam 22 lata

Jeśli cierpi Pani na szczelinę odbytu, to Pani objawy są typowe dla tej choroby. Radziłbym zasięgnac porady proktologa, być może należy pomyśleć o leczeniu chirurgicznym szczeliny.