Ból piersi przy dotyku

Mam 21 lat, 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Za około 2 tygodnie mam planowany termin miesiączki, ale od 3 dni przy dotykaniu bardzo bolą mnie piersi. Nie wiem czym ten ból może być spowodowany? Czy to może być spowodowane ciążą?

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek hormonalnych zdarza się, że mogą przejściowo występować zaburzenia hormonalne. Nie napisała Pani, czy w przeciągu tego czasu od odstawienia tabletek wystąpiła (i kiedy) prawidłowa miesiączka. Jeżeli podejrzewa Pani, że może być w ciąży, najlepiej wykonać test ciążowy. Jeżeli bolesność piersi będzie się utrzymywać, najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, który oprócz badania, w razie potrzeby może zalecić badania hormonalne.

Pozdrawiam