Kobieta , 21 lat

Mam 21 lat, 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Za około 2 tygodnie mam planowany termin miesiączki, ale od 3 dni przy dotykaniu bardzo bolą mnie piersi. Nie wiem czym ten ból może być spowodowany? Czy to może być spowodowane ciążą?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Agnieszka Barchnicka 77
Agnieszka Barchnicka Internista, Chorzów Chorzów II 77 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek hormonalnych zdarza się, że mogą przejściowo występować zaburzenia hormonalne. Nie napisała Pani, czy w przeciągu tego czasu od odstawienia tabletek wystąpiła (i kiedy) prawidłowa miesiączka. Jeżeli podejrzewa Pani, że może być w ciąży, najlepiej wykonać test ciążowy. Jeżeli bolesność piersi będzie się utrzymywać, najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, który oprócz badania, w razie potrzeby może zalecić badania hormonalne.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Onkologia – Onkologia (gr. onkos – guz) jest gałęzią medycyny, która zajmuje się nowotworami, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Badania onkologiczne mają na celu ustalenie przyczyn występowania i mechanizmów powstawania nowotworów, a także określenie sposobów ich zapobiegania, wykrywania i metod leczenia.
  • Rak piersi – Nowotwór piersi to najczęściej występujący w Polsce nowotwór wśród kobiet. Najczęściej rozwija się u kobiet między 50. a 70. rokiem życia i to one są w grupie największego ryzyka zachorowania. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań na raka piersi, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, szczególnie regularna samokontrola piersi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach