Ból pod żebrami, zgaga, ucisk w gardle i częste odbijanie jako oznaki choroby przewodu pokarmowego

Witam od dłuzszego czasu boli mnie pod zebrami z lewej strony pod piersią promienujący do pleców było robione EKG oraz RTG klati w wsyztsko w porzadku od jakiegos czasuzauwazyłam ze podczas leżenia mam zgage, po posiłku czuje sie dziwnie jak by mi cos zalegało w przełyku lub gardle oraz czeste odbijanie czy swiadczy to o chorobie pzrewodu pokarmowego ??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie opisane przez Panią objawy najpewniej są wynikiem choroby refluksowej. Proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty gastroenterologa, który rozpocznie właściwe leczenie (włączenie w leczeniu inhibitora pompy protonowej). Być może konieczne będzie także wykonanie gastroskopii.