Ból zęba i głowy a zapalenie miazgi w trzonowcu

Czy zapalenie miazgi w trzonowcu zawsze musi bardzo boleć? Kiedyś miałam coś takiego i wiązało się to z ostrym bólem. Teraz wiem, że mam sporą dziurę w jednym zębie, od jakiegoś czasu mnie on pobolewa, ale chyba głównie objawia się to bólem głowy (tak przynajmniej sobie to tłumaczę), bo konkretnie sam ząb mnie nie boli. Nie boli też przy nagryzaniu. Za parę dni mam termin do dentysty. Zastanawiam się, czy to może się okazać zapaleniem miazgi?
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry,
Trudno mi określić powód dolegliwości.Być może doszło do jedynie do podrażnienia miazgi zęba,ewentualnie do jej przewlekłego stanu zapalnego.Zalecam dokładną diagnostykę podczas wizyty w gabinecie,to powinno wyjaśnić temat.
Ze względu na przebieg choroby wyróżniamy zapalenie ostre, przewlekłe i przewlekłe zaostrzone. Ostre zapalenie miazgi zęba przebiega szybko i towarzyszy mu ból. Zapalenie przewlekłe może trwać długo i przebiegać bezobjawowo. Przy zapaleniu przewlekłym może dojść do zaostrzenia – po okresie bezobjawowym pojawiają się symptomy takie jak w zapaleniu ostrym.
Zapaleniu miazgi zęba mogą towarzyszyć również objawy ogólne takie jak: ból głowy, gorączka lub złe samopoczucie.

Niestety moze sie to potwierdzic,silny bol towarzyszy ostremu zapaleniu miazgi albo przewleklemu stanowi ktory to w danym momencie się zaostrzył.Bardzo czesto przewlekly stan zapalny powoduje trudny do lokalizacji tępy ból,mogą mu towarzyszyć również bóle głowy.Miejmy nadzieję,że najgorszy scenariusz się nie sprawdzi :) pozdrawiam!

Witam
Jeżeli ubytek w zębie jest od dłuższego czasu, jest on spory, to istnieje taka możliwość,że w obrebie miazgi doszło już do procesów zapalnych. Najczęściej faktycznie objawiają się one bólem, czasami jednak dochodzi do martwicy miazgi i taki stan nie musi sie objawiać bólem.

Witam,OSTRE zapalenie miazgi zawsze boli,i to bardzo.
Jeśli w zębie jest ubytek( i to spory)od jakiegoś czasu,to może okazać się ,że doszło (niestety) do przewlekłego zapalenia miazgi i okresowego zaostrzenia ogbjawó(wersja optymistyczna).Gorzej,jeśli nastąpiła już martwica miazgi (albo nawet zgorzel)i niestety zapalenie tkanek okołowierzchołkowych.Jedyna rada-jak najszybciej udać się do lekarza

Tam już po prostu może nie być żywej miazgi , a tylko taka może z definicji być w stanie zapalnym , po kilku dniach od wystąpienia zapalenia miazga obumiera i w zależności od rodzaju bakterii i dostępności tlenu zejściem stanu zapalnego może być zgorzel lub martwica z przewlekłym stanem zapalnym tkanek okołowirzchołkowych zazawyczaj ta druga przebiega bezobjawowo