Bóle gardła przy gastroskopii

Witam! Niedawno miałam robioną gastroskopię. Kilka dni przed badaniem zaczęło mnie pobolewać gardło i na gastroskopię poszłam z bólem gardła. Po badaniu gardło zaczęło mnie mocno boleć, a następnego dnia doszedł kaszel. Czy te objawy są normalne po gastroskopii czy to jakaś infekcja? Kaszel początkowo był suchy, ale teraz już zdążył przejść w mokry. Okropnie kaszle. Biorę syrop z cebuli, ale kaszel nie ustaje. W oskrzelach mam dużo wydzieliny, której nie mogę się pozbyć. Jaki syrop sobie kupić?

Objawy wskazują na infekcję dróg oddechowych. Skuteczność wszystkich rodzajów syropów jest podobna. Warto pamiętać, że takie infekcje raczej nie ustępują u osoby pracującej, trzeba dać organizmowi odpocząć. W razie nieustępowania objawów wskazana wizyta u lekarza.