Bóle głowy podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji

Witam! Mam zapytanie związane z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych. Od kilku miesięcy biorę Marcilon i wszystko było OK, badania też. Od ok. 3 tygodni mam intensywne bóle głowy z napięciem w karku, mam problemy z kręgosłupem szyjnym, więc te bóle z tym powiązałam. Tydzień temu skończyłam opakowanie tabletek. Od kilku dni nie miałam bólu głowy. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie, niestety dziś odczuwam silny ból głowy i napięcie karku. Czy ja w tej sytuacji powinnam odstawić tabletki po przyjęciu pierwszej tabletki? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Opisywane dolegliwości nie są typowym działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli jednak objawy pojawiają się w momencie przyjmowania tabletek, a ustępują wraz z ich odstawieniem, to faktycznie należy wiązać je ze stosowanym preparatem. W obecnej sytuacji warto odstawić preparat na miesiąc, by móc dokonać dłuższych obserwacji. Decyzja o odstawieniu antykoncepcji w połowie opakowania należy do Pani. Zasadniczo nie zaleca się odstawiania preparatu w połowie blistra. Wyjątek stanowi występowanie działań niepożądanych. Dla pewności warto skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.
Pozdrawiam