Bóle kręgosłupa i wynik badania rezonansu magnetycznego

Witam serdecznie.Mam na imię Karol zwracam się do Państwa o dobrą radę .Od 5 lat zmagam się z bólem kręgosłupa i w końcu zacząłem coś z tym robić bo ból zaczyna odbierać chęci do życia i dlatego wasza porada będzie dla mnie bardzo ważna.Dwa miesiące temu zrobiłem rezonans magnetyczny na odcinek lędźwiowy i piersiowy .Z lędźwiowego wyszło że mam przepuklinę a z piersiowego wypuklinę ale bardziej dokucza mi odcinek piersiowy.Czy podnoszenie na rękach coś pomoże

Witam,
to, że na rezonansie widać wypukliny to jeszcze o niczym nie świadczy ponieważ musi zostać wykonane badanie kliniczne, które oceni, która struktura wywołuje dolegliwości. Dopiero po nałożeniu objawów z obrazu klinicznego uzupełnione rezonansem daje podstawy do stawiania diagnozy i zalecania zabiegów. Proponuję udać się do fizjoterapeuty lub do neurochirurga, który wykona badnie różnicujące czy wypukliny dają objawy neurologiczne czy też nie i zaleci odpowiednie leczenie. Do tego czasu proponuję wypróbować nagrzewanie (termoforem lub polewanie gorącą wodą z prysznica do powstania czerwonej plamy na skórze), które może przynieść ulgę. Proszę pamiętać, żeby świadomie nie wprowadzać się w ból, który jest informacją o uszkodzeniu. Jeżeli Pan coś robi z bóle to pogłębia Pan uraz. Pozdrawiam Dziękuję