Bóle kręgosłupa i wynik badania rezonansu magnetycznego
Witam serdecznie.Mam na imię Karol zwracam się do Państwa o dobrą radę .Od 5 lat zmagam się z bólem kręgosłupa i w końcu zacząłem coś z tym robić bo ból zaczyna odbierać chęci do życia i dlatego wasza porada będzie dla mnie bardzo ważna.Dwa miesiące temu zrobiłem rezonans magnetyczny na odcinek lędźwiowy i piersiowy .Z lędźwiowego wyszło że mam przepuklinę a z piersiowego wypuklinę ale bardziej dokucza mi odcinek piersiowy.Czy podnoszenie na rękach coś pomoże

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
to, że na rezonansie widać wypukliny to jeszcze o niczym nie świadczy ponieważ musi zostać wykonane badanie kliniczne, które oceni, która struktura wywołuje dolegliwości. Dopiero po nałożeniu objawów z obrazu klinicznego uzupełnione rezonansem daje podstawy do stawiania diagnozy i zalecania zabiegów. Proponuję udać się do fizjoterapeuty lub do neurochirurga, który wykona badnie różnicujące czy wypukliny dają objawy neurologiczne czy też nie i zaleci odpowiednie leczenie. Do tego czasu proponuję wypróbować nagrzewanie (termoforem lub polewanie gorącą wodą z prysznica do powstania czerwonej plamy na skórze), które może przynieść ulgę. Proszę pamiętać, żeby świadomie nie wprowadzać się w ból, który jest informacją o uszkodzeniu. Jeżeli Pan coś robi z bóle to pogłębia Pan uraz. Pozdrawiam Dziękuję