Bóle mięśni przy małopłytkowości u dziecka

Moja córka w wieku lat chorowała na małopłytkowość.Od kilku miesięcy męczą ją bóle rąk ,nóg oraz kolana,zwłaszcza przy bieganiu.Ma zawroty głowy i bóle głowy.Ostatnio skarży się na to,że nie może czytać. Rozmazują jej się litery i bolą oczy oraz często się nie wysypia i chodzi zmęczona.Jej wyniki morfologii ,,mieściły się w normie'' ,ale objawy nadal nie dają spokoju. Co to może być?Nie występują krwotoki z nosa ,ale te bóle są niepokojące.Wybieramy się do lekarza ,ale co to może być?

Nie wydaje mi się, aby to miało związek z chorobą "neurologiczną". Koniecznie trzeba powtórzyć wyniki krwi (morfologia z rozmazem ręcznym) oraz udać się do hematologa oraz reumatologa. Nie wiem ile lat ma córka, do decyzji MR głowy.

obraz może odpowiadać jekieść toczącej się już długo infekcji. Ja zawsze sugeruję zacząć diagnostykę od boreliozy. (najlepiej od razu test WEstern Blot IgG i IgM - jest niestety poza zasięgiem lekarza POZ)