Bóle nerek i wysokie ciśnienie krwi

witam mam 26 lat ostatnio poszlam do lekarza w sumie z glupoty bo od dluzszego czasu pobolewaly mnie nerki p.doktor zbadal mnie sprawidzil goraczke bylo 37,9 i kazal pielegniarce zmierzyc cisnienie a tam 189/107 dodam ze nie mialam nigdy zadnych problemow z cisnieniem bo kontrolowalam poten nastepnego snia 160/100 i 153/107 dostalam leki ale jakos zbytnio nie spada moje pyt brzmi czy to cisnienie moze byc zalezne od nerek czy oznacza to ze cos jest z nimi nie tak?wyniki dopiero za 2 tyg robie

Zdecydowanie nadciśnienie w tak młodym wieku skłania do rozszerzenia diagnostyki. Proszę wziąć pod uwagę zwężenie tętnicy nerkowej i choroby miąższu nerek, choroby nadnerczy, zaburzenia automimmunologiczne, ciążę itd. Wspomniana diagnostyka powinna być prowadzono pod kontrolą lekarza.