Bóle po stosunku a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette już trzeci miesiąc, lecz w tym miesiącu podczas czasu, w którym powienien występować okres płodny, teraz czuję się jak przy nim i jest więcej śluzu. Wcześniej tak nie było. Oraz po stosunkach seksualnych odczuwam czasami kłucie w jajnikach, pobolewa mnie podbrzusze, ale nie zawsze. Używamy dodatkowo prezerwatyw. Czy tabletki i prezerwatywa to dostateczna ochrona? I czy powinnam martwić się o te lekkie bóle po stosunku? Dodam, mam tyłozgięcie macicy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przy tyłozgięciu mogą się zdarzać bóle w trakcie i po stosunku. Najlepszą metodą ich uniknięcia jest zmiana pozycji seksualnej. Same tabletki są wystarczającą ochroną antykoncepcyjną, wraz z prezerwatywą to właściwie 200% zabezpieczenia.