Bóle w biodrze przy skoliozie

Witam. Mam dosyc sporą skoliozę.Nie narzekam bo ćwiczę i kregosłup boli mnie rzadko.Tydzień temu pojawił się boł w prawym biodrze przy chodzeniu ale zniknął. Ale od kilku dni cierpię na ostry ból w okolicach prawej łopatki. nasila sie przy podnoszeniu prawej ręki i prawej nogi. jest lepiej gdy lezę lub siedze ale tylko i wyłacznie z oparciem. Przebywam w Wielkiej Brytanii nie wiem czy to coś poważnego i czy mam kupowac bilety do PL bo tutejszym lekarzom nie ufam. Pozdrawiam

Witam.

Prawdopodobnie ma Pani przesilony i nadwyrężony bolesny odcinek kręgosłupa. Raczej chodzi o mięśnie, choć nie można wykluczać np. zmniejszonej ruchomości żeber, które mogą uciskać mięśnie, naczynia lub korzenie nerwowe - a to jest częste przy skoliozach.

Mimo wszystko na Pani miejscu poszukałabym fizjoterapeuty (nie lekarza) na miejscu. Z tego co wiem nie ustępują swoją wiedzą on naszych. Kto wie, może będzie też jakiś polskiego pochodzenia - w końcu dużo nas wyjechało do UK :)

Pozdrawiam.