Bóle w okolicy pępka z różnych stron u 29-latki

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zdarzają mi się bóle w okolicy pepka z różnych stron. Najczęściej zwracam na to uwagę przy problemach jelitowych (zaparcia, wzdęcia, objedzenie) ale również jak zaczynam uściskać i "szukać problemu". Od urodzenia mialam pępek wypukły (Mama mi tłumaczyła że źle zawiazano mi pepowina, ale czy tak mogło być rzeczywiście?), który z wiekiem zrobił się płaski, ale wciąż inny niż u innych ludzi. Jakiś czas temu zaczęłam obserwować pępek i zauważyłam babelek wielkości małego paznokcia, nie bolesny, miękki i w sumie to nie wiem czy nie był tam zawsze, ale pojawiły się te lekkie bóle i łączę to z tym. Nie czuję bólu przy dzwiganiu, kaszlu czy nalinaniu mięśni, za to czuję ból po długotrwałym noszeniu ciasnych rajstop czy spodni w tym miejscu oraz jak wspomniałam przy problemach z jelitami. Czy jest szansa że nie jest to przepuklina tylko stan zapalny jelita lub zwyczajne osłabienie mięśni? Będę wdzięczna za odpowiedź, Weronika

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli Panią to bardzo niepokoi to radziłbym udanie się na konsultację chirurgiczną z tym problemem. Pozdrawiam.