Bóle żołądka wieczorami u 60-latki

witam od kilku dni wieczorem boli mnie zoladek czuje sie jakbym miala w nim kamienie moj jadlospis to sniadanie-platki na wodzie z jablkiem,obiad-jakas lekka zupka kromka chleba zytniego,podwieczorek -starta marchew z jablkiem,kolacja- chleb zytni z serem czasem starta czarna rzepa lub sporadycznie wedlina wlasnego wyrobu lub tympodobne niskokaloryczne posilki mam 60 lat pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, byc może gluten Pani szkodzi? Widzę, że jest go wiele w Pani diecie. Proszę przez najblizszy tydzien platki zamienic na platki JAGLANE lub kasze jaglaną, chleb żytni na pieczywo RYZOWE. Kolejnym problemem może byc zbyt mala ilosc i jakosc spozywania pokarmow. A ryby? Inne mięso? Warzywa strączkowe? Jada Pani? Nalezy zwiekszyc bialko, poniewaz w obecnym jadlospisie zbyt duzo jest weglowodanow. Bole zoladka moga rowniez wywolywac surowe warzywa. Moze Pani rowniez sprobowac rezygnacje z nich na okres 7-10dni. Zamiast surowizny, jadłaby Pani gotowane warzywa (najlepiej na parze). Proszę dać znać czy coś się zmieniło. Pozdrawiam, Kamila Ziemann- dietetyk