Co oznacza ból żołądka po posiłku?

Dzien dobry, od miesiaca po ok 2 godzinach od zjedzenia obiadu pojawial sie u mnie silny bol zoladka. Zaczelam brac leki typu Goprazol i bol zmniejszyl sie oraz swoja czestotliwosc. Gastrologia, badanie wycinkow zoladka i USG brzucha wykluczylo jakiekolwiek choroby czy inne zaburzenia, mimo to bol powraca jak tylko odstawie leki. Do tego doszly straszne wzdecia po duzym posilku, tzn obiedzie. Wydaje mi sie rowniez ze zbiera mi sie woda i przybralam na wadze. Mam 26 lat, 162 wzrostu i waze ok 50kg. Zdrowo sie odzywiam, 5 posilkow dziennie, sporo warzyw, owocow, ciemnych makaronow, pieczywa i do tego uprawiam sport 3-4 razy w tygodniu. Dodam tylko ze jem roznorodne potrawy, wiec alergia na konkretny produkt raczej nie wchodzi w gre.

Sugerowałabym udać się ponownie do gastrologa w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki lub ewentualnego powtórzenia badań (szczególnie biorąc pod uwagę, że Pani problemy są stosunkowo nowe być może ich uwidocznienie w badaniach wymaga czasu). Niestety objawy te są na tyle niecharakterystyczne (w połączeniu z opisanymi wynikami), że w celu lepszego określenia problemu sugerowałabym zmianę systemu żywienia i ocenę samopoczucia wraz z nim (oczywiście musi to wykonać specjalista, który będzie miał z Panią bezpośredni kontakt, to nie problem do krótkiej konsultacji internetowej). Dość specyficzne jest bowiem to, że odczuwa Pani dyskomfort tylko po obiedzie. Czy on jest zawsze o stałej porze? Jeżeli tak sugerowałabym zmodyfikować porę jedzenia obiadu i sprawdzenie czy to przyniesie poprawę. Jeżeli nie to czym różni się Pani obiad od innych posiłków, że tylko po obiedzie występuje dyskomfort? Czy jeżeli na obiad zje Pani kolejną porcję tego co na śniadanie czy kolację to dolegliwości bólowe nie będą występowały? Z takimi informacjami dobrze byłoby się udać do gastrologa i dietetyka, żeby pomogli zdiagnozować Pani przypadłość i dobrać odpowiedni system leczenie i codziennego odżywiania. Życzę powodzenia i dużo zdrowia!