Bolesność tarczycy, zaparcia a możliwe dolegliwości

Witam. Od jakiegoś czasu jestem ciągle zmęczona, bolą mnie węzły chłonne, a przed okresem wydawało mi się, że boli mnie tarczyca. Na dodatek mam nieregularne okresy. Zdarza się, że cykl trwa 20dni. Mam napady na coś do jedzenia albo mogę nie jesc nic cały dzień i często miewam huśtawki nastrojów. Dodatkowo mam zaparcia na przemian z biegunka. Zastanawiam się czy powinnam iść z tym do lekarza? Lekarz kiedyś sugerował nietolerancje laktozy i alergie na gluten, ale nie wiem czy to nie tarczyca

Jeżeli widzi Pani coś niepokojącego radzę nie czekać, lecz udać się do lekarza POZ i z nim podzielić się swoimi refleksjami oraz obawami. Rzeczywiście huśtawki nastroju oraz inne opisywane przez Panią dolegliwości mogłyby wskazywać na problemy z tarczycą, jednakże pełną diagnozę może postawić jedynie lekarz specjalista po uprzednim wykonaniu konkretnych badań i po osobistym kontakcie z Panią.