Brak miesiączki od dwóch lat i 9. miesięcy u 55-latki a możliwość zajścia w ciążę

Mam 55 lat 6 miesięcy. Od 2 lat i 9 miesięcy nie mam miesiączki. Wcześniej przez 8 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Po ich odstawieniu miesiączka już nie pojawiła się. Badanie aktualne krwi :FSH 40,79 mlU/ml Estriadol <5pg/ml. Czy mogę zajść w ciążę bez zabezpieczenia. Może są jakieś szczegółowe badania, by być pewnym na 100% , że nie zajdę w ciążę nie stosując zabezpieczenia. Lekarz prowadzący nie umiał mi doradzić. Nie uznaje powyższych wyników badań.

Piotr Pilarski

Wyniki wskazują na menopauzę. Praktycznie nie ma możliwości zajścia w ciążę.

Pozdrawiam.