Brak miesiączki po 7-dniowej przerwie a torbiel. Czy dalej brać tabletki?

Witam, 21.10.2010 zaczęłam brać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne w pierwszym dniu miesiączki, która trwała u mnie 9 dni. Tabletki brałam przez 21 dni i zrobiłam 7 dni przerwy i nie dostałam okresu. Po 7 dniach przerwy zaczęłam brać kolejne opakowanie, ale tylko brałam je przez 3 dni i odstawiłam. Chciałam powiedzieć, że jestem po poronieniu i wykryto u mnie torbiel 6,5 cm na jajniku, bo drugi został mi usunięty. Byłam u lekarza, torbiel w przeciągu1,5 miesiąca zmniejszyła się do 6 mm, ale martwi mnie brak miesiączki. Boję się, że torbiel mi się powiększy jak nie będę brała tabletek. Czy powinnam dalej, mimo braku miesiączki, stosować tabletki? Boję się. Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Może się zdarzyć brak krwawienia z odstawienia. W takim przypadku najważniejsze jest wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego opakowania. Po otrzymaniu wyniku ujemnego można rozpocząć nowe opakowanie.

Możliwe, że torbiel ponownie zwiększy swoje rozmiary. Radzę ponownie omówić Pani wątpliwości z lekarzem prowadzącym i zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.