Brak odczuwania sytości po spożyciu posiłków

Witam.ciagle mam ochote cos jesc-nie tylko slodycze.Co mnie niepokoi to to,ze w sumie nie odczuwam sytosci.z czym to moze byc zwiazane? Mam 176 cm ,waga 79-85 (mam takie skoki) stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy(nie wielka)po euthoryksie(tab.na tarczyce) apetyt byl ogromny.Zmienili mi leki- chwilowo nie biore.posiadam rowniez implant antykoncepcyjny w rece.Najbardziej martwi mnie brak odczucia sytosci po posilkach.co to moze byc? Gdzie powinnam zasiegnac porady.Pozdrawiam Mira

Sylwia Ogrodowczyk

DZień dobry,

proponowałabym ustalić plan żywieniowy wykluczając niektóre produkty a wdrażając te, które przy problemach hormonalnych powinny się znaleźć w diecie

Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
www.dbamodiete.pl

Droga Pani!

Zarówno brak odczuwania sytości jak i wahania masy ciała mogą być powiązane z nieodpowiednim wyregulowaniem hormonów. Proszę skonsultować się najpierw z ginekologiem oraz z endokrynologiem, którzy doprowadzą Panią do "harmonii hormonalnej". Wtedy polecam udać się do dietetyka po plan żywieniowy. Może Pani uczynić to wcześniej, jednakże potrzebna byłaby bardzo duża dawka silnej woli, bowiem mimo odpowiednio zbilansowanego jadłospisu, jeżeli źródłem problemu są hormony, może nadal występowaćbrak odczuwania sytości.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
w Pani przypadku, z dużym prawdopodobieństwem, można stwierdzić, że przyczyna leży w wahaniu się poziomu hormonów. Pomocna będzie wizyta u endokrynologa, a także ginekologa, którzy pomogą unormować Pani poziom hormonów. Wtedy ewentualnie może się Pani zgłosić po pomoc do dietetyka w celu opracowania odpowiedniego dla Pani modelu żywienia.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań