Brak okresu od 14 tygodni, częste wzdęcia - co robić?

Mam 18 lat, miesiączkuję już od 11 roku życia, nigdy nie byłam u ginekologa bo nie odczuwałam takiej potrzeby. Zawsze miesiączkowałam mniej więcej regularnie, lecz ostatnio wszystko mi się rozregulowało i nie wiem czemu, ostatni "okres" miałam 14 tyg. temu, trwał zaledwie 2 dni i nie był w ogóle obfity. Często go w sunie nazwać okresem, lecz mniej więcej od tamtego czasu pojawiały mi się problemy z nietrzymaniem moczu, robiłam wówczas badania moczu i krwi lecz nic nie wykazały. Ostatnio jednak te objawy ustały lecz pojawiły się ciągle wzdęcia. Czasem boli mnie brzuch, dlatego praktycznie codziennie pije mięte lub rumianek, by to wszystko trochę złagodzić, ale wzdęcia nie ustępują. Występują praktycznie codziennie. Nie wiem co mam robić, boje się iść do ginekologa, bo nie wiem co mi powie, dlatego pisze tutaj. Dodam jeszcze, że na pewno nie jestem w ciąży, bo jestem dziewicą. Co mi może być? Pomóżcie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wśród przyczyn zatrzymania miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne.
Jest to dosyć szerokie określenie, dlatego należy rozpocząć diagnostykę od badania ginekologicznego i ewentualnego badania USG.
Nie ma powodów do skrępowania, a brak miesiączki przez 14 tygodni powinien zostać wyjaśniony jak najszybciej. Może to być ważne dla ewentualnego leczenia.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl