Brak okresu, wypadanie włosów, powstawanie pajączków i bóle podbrzusza a stosowanie Zoely

Witam. Mam 19 lat, od trzech lat stosuję terapię hormonalną, na początku była to Atywia, od ponad roku jest to Zoely. Nie jestem w ciąży. Od 6ciu miesięcy nie mam miesiączki, wypadają mi włosy garściami, zauważyłam też pajączki których nigdy wcześniej nie miałam - na klatce piersiowej, udach, łydkach, bóle podbrzusza i opuchlizna w potencjalnym terminie miesiączkowania. Lekarz powiedział że tak się czasem zdarza, ale objawów dochodzi, a ja jestem coraz bardziej niespokojna. co może być powodem?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani objawy wymagają konsultacji ginekologicznej i ewentualnego odstawienia leków i/lub zmiany na inne. Proszę o tym porozmawiać z lekarzem podczas kolejnej wizyty.