Brązowy śluz w połowie cyklu

Dziś wypada połowa mojego cyklu. (dostałam okres 13.09.). Będąc w toalecie zauważyłam sporo brązowego śluzu o konsystencji budyniu. Wykluczam ciążę (jestem osobą nieheteronormatywną), ale boję się, że może to być coś poważnego. Dodam,że współżyłam miesiąc temu (ze stałą partnerką z którą jestem kilka lat) Czy takie plamienie jest normalne, czy od razu oznacza chorobę? Bardzo proszę o wskazówki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie może być wynikiem owulacji, zaburzeń hormonalnych jak i innych patologii w obrębie narządów płciowych. Jeśli plamienia będą się powtarzać, sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem.