Chcę odstawić plastry - jak to zrobić?

Mam 18 lat i po ok 1,5 roku chcę odstawić plastry antykoncepcyjne, tylko nie jestem pewna kiedy. Właśnie skończył mi się okres i zbliża się środa (nowy plaster). Czy mogę w środę już nie naklejać nowego (pierwszego) plastra? Czy ta przerwa jest ograniczona?

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli chce Pani całkowicie zaprzestać stosowania plastrów, to może Pani to zrobić w dowolnym momencie. Najlepiej nie naklejać kolejnego, czyli środa będzie dobrym dniem.