Czy plaster jest skuteczny, gdy na środku zrobił się pęcherz powietrza?

Niedawno rozpoczęłam stosowanie plastrów antykoncepcyjnych. Naklejam je na łopatce. Mimo to, że naklejam je wg instrukcji na ulotce, po środku plastra zrobiło się takie uwypuklenie od jednego do drugiego brzegu, gdzie znajduje się powietrze. Nie da się to nakleić. I w związku z tym nie wiem, czy plaster działa prawidłowo? Od wielu osób słyszałam, że pośrodku plastra jest najwięcej hormonów i najważniejsze, by środek plastra był dobrze przyklejony. A u mnie jest to niemożliwe :(Czy stosować dodatkową antykoncepcję? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak naprawdę odpowiedzi na Pani pytania znajdują się w ulotce, dołączonej do Pani plastrów, proszę ją przeczytać.

Prawdopodobnie jest tam napisane, że w przypadku, gdy plaster przylega zbyt luźno przez okres krótszy niż 24 godziny, to należy odkleić go i spróbować ponownie przykleić. Jeśli po tej próbie nadal będzie przylegał zbyt luźno, to nie należy próbować ponownie, tylko od razu przykleić nowy plaster i potraktować ten dzień, jako pierwszy dzień nowego cyklu. Proszę sprawdzić w swojej ulotce, prawdopodobnie w takiej sytuacji nie jest konieczne stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji. Jeśli luźne przyleganie plastra trwało dłużej niż 24 godziny, to należy plaster wyrzucić i od razu przykleić nowy, traktując ten dzień, jako pierwszy dzień nowego cyklu. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (prezerwatywa).

Pozdrawiam!