Chcę przestać ćwiczyć: czy podczas odchudzania szybko wrócą stracone kilogramy?

Mam 18 lat, odchudzam się 3 miesiące, straciłam 9 kilogramów, z 70 kg zeszłam na 61 kg. Jem zdrowo: 5 porcji warzyw i owoców dziennie, przerwy między posiłkami 2-3 godzinne, nie jem ziemniaków, ryż brązowy, mąka z pełnego przemiału, makarony z pełnego ziarna, chleb razowy, 3 litry wody dziennie, 4 filiżanki czerwonej herbaty dziennie, dużo ryb i kurczaka, nie jem po 18, dbam o równowagę kwasowo-zasadową. Ćwiczyłam 5 razy w tygodniu po 50 minut ( czasami 45), jeżdziłam na rowerze stacjonarnym, a przed nim rozciągałam się.

Chciałabym zrezygnować z ćwiczeń, ale wciąż kontynuować zdrowy sposób żywienia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że przytyję i wrócę do starej wagi? Dodam, że prowadzę dość aktywny tryb życia - w szkole 3 godziny wychowania fizycznego, czasami dodatkowe treningi, codzienne spacery, dużo prac domowych wymagających ruchu. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź, pozdrawiam.

Witam,

Prawdopodobieństwo, że powrócić do dawnej wagi nie jest duże, jednak możesz nieco przybrać na masie ciała bez ćwiczeń. Dlatego proponuję nie rezygnować z nich całkowicie, ale oprócz ćwiczeń w-fu być aktywną fizycznie 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu tempo metabolizmu nie ulegnie zmniejszeniu i nie pojawi się efekt jojo. Ćwiczenia dodatkowo są korzystne dla naszego zdrowia, samopoczucia i ogólnej kondycji organizmu, dlatego warto je kontynuować.

Pozdrawiam.