Chęć schudnięcia a problemy psychologiczne

Witam. Mam problem z chłopakiem. Otóż od pewnego czasu strasznie zależy mu aby schudnąć. Jednak pije on samą wodę, od czasu do czasu zje jabłko ewentualnie grapefruita oraz bardzo często wymiotuje (jednak sam tego nie wywołuje), dzisiaj na widok i zapach jedzenia strasznie go mdliło. Tłumacze mu, że to prowadzi do choroby ale on nie chce mnie słuchać i robi dalej to samo. Proszę o pomoc. Jak to można wyleczyć oraz co to może być, czy to jest choroba?

Witam,
proszę przede wszystkim pamiętać, że chęć podjęcia leczenia zależy od Pani partnera. Obecnie może jedynie go Pani zachęcać do udania się do specjalisty. Warto byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który może wskazać na potrzebę wykonania dodatkowych badań. Jeśli lekarz ten nie stwierdzi podłoża medycznego obserwowanych objawów warto skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą.
Ważne jest, żeby zadbała Pani o siebie w tej sytuacji, ponieważ chęć pomocy drugiej osobie może być obciążająca. Może Pani również skorzystać z profesjonalnego wsparcia
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam. na odległość trudno diagnozować cokolwiek, jednak proszę jak najszybciej zgłosić się do psychoterapeuty specjalisty od zaburzeń emocjonalno-żywieniowych (anoreksja-bulimia). Jeśli nie będzie chciał sam skorzystać z pomocy psychoterapeuty, warto np. iść razem z nim, aby dodać mu odwagi czy po prostu być przy nim. Nie wolno tego problemu bagatelizować. Cenne jest to, że angażuje się pani w poszukiwanie pomocy dla chłopaka. Pozdrawiam