Choroba Hashimoto a planowanie ciąży przez 35-latkę

dzien dobry.mam 35 lat, poziom atpo 600,tsh 0,01,ft3 i ft4 w normie, zelazo dolna granica.stwierdzono Hashimoto i nadczynność tarczycy.planuje ciaze, na razie dostalam zielone swiatlo i bez lekow,ale pod scisla kontrola.zauwazylam tez jakby wytrzeszcz oczu(co wskazuje na gravesa-basedova).czuje się zmeczona, tak tez wyglądam na twarzy,czasem mam szybsze bicie serca i jakby duszności,do tego powiększone wole.prosze o diagnozę bo objawy sa niejednoznaczne.dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Proszę jak najszybciej skontaktować z endokrynologiem. Zahamowane TSH wynika ze zbyt dużej dawki L-tyrokysyn lub innych przyczyn. Niezbędne jest zebranie dokładnego wywiadu chorobowego i badanie lekarskie.Z uwagi na wytrzeszcz sugerowałbym również oznaczenie przeciwciał TrAB. Z ciążą proszę się wstrzymać i zaczekać na opinię lekarza po dodatkowych wynikach badań

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz