Ciągły ból brzucha bez innych skutków ubocznych

Witam, mam taki problem, że boli mnie ciągle brzuch, po za tym nie ma żadnych dodatkowych skutków tylko ten ciągły ból brzucha już powoli nie radzę sobie z tym. Zrobiłam już milion badan i nic nie wykazało czy jest to możliwe, że może być to wywołane stresem? Dodam, że bardzo dużo się stresuje. Pozdrawiam.

Witam,

właściwie sama Pani postawiła sobie diagnozę. Jeśli wyniki badań wykluczają chorobę somatyczną, wtedy trzeba skupić się na psychice. Objaw, który Pani opisała wskazuje na silny stres, który można odreagować. Może się Pani tego nauczyć w gabinecie psychoterapeuty lub psychologa.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry!

Tak, jeśli liczne badania nie potwierdziły żadnego źródła bólu (np. ginekologiczne, gastrologiczne itp.), przyczyną może być reakcja na stres, napięcie emocjonalne, lęk.

Pozdrawiam!