Ciemny śluz na dwa dni przed skończeniem pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne zaczełam brać 1 dnia okresu, okres trwał 7-8 dni. 2 dni przed zakończeniem blistra pojawił się u mnie ciemny śluz, a następnie krwawienie, trwa juz 5 dni. Czy nie powinno ono wystąpić kilka dni po skonczeniu blistra, czy zabezpieczenie działa jak powinno i czy mam się czym martwić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosuje Pani antykoncepcję regularnie to zostaje zachowana ochrona przed ciążą. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.