Co jest powodem bąbli na dziąsłach i podniebieniu?

Witam. Mam pytanie. 3 dni temu dostałam gorączkę powyżej 37 stopni. Do tego powiększone węzły chlonne, bole mieśni, dreszcze. Na początku stwierdziłam że to przeziębienie/grypa ale zaczęły martwić mnie bąble które wychodzą na podniebieniu i dziąsłach. Nie mogę pić, jeść bolą a w dodatku mam białą wydzielinę na dziąsłach. I tu moje pytanie to jest od zębów czy od grypy.

Lek. Michał Lenard

Konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który Panią zbada, zobaczy jamę ustną i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!