Co jest powodem bólu żołądka u osoby 8 miesięcy po udarze?

Mój tata jest po udarze.byl 8 miesięcy w szpitalu po czym wyszedł było wszystko dobrze.od pewnego czasu zaczął bolec go żołądek nie mógł nie opróżnić,był drugi raz w szpitalu z podejrzeniem udaru po powrocie do domu jest słaby słabo sie czuje czym moze byc to spowodowane ?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można określić co jest odpowiedzialne pogorszenie stanu zdrowia i bóle brzucha. Dość często dyspepsja i dolegliwości bólowe w nadbrzuszu są wywołane chorobą refluksową przełyku, czy chorobą wrzodową. Najlepszej informacji udzieli państwu lekarz prowadzący, ponieważ ww. objawy mogą być wywołane chorobą podstawową, być działaniem niepożądanym stosowanych leków lub być oddzielną jednostką chorobową.