Co jest powodem braku wilgotności pochwy podczas podniecenia?

Dzień dobry, jestem dziewicą i chciałabym rozpocząc wspolzycie z moim chlopakiem. Jednak mam straszny problem - jestem caly czas sucha. Nie ważne jak dluga gra wstępna - to nic nie daje. Moj chlopak probowal juz wszystkiego, dotykał mnie wszedzie, wspomagal się sliną, językiem, palcami, masowal, ale to nic nie dziala. Jest mi bardzo przyjemnie, ale nie robię się mokra, co nie pozwala na zbliżenie. Smutno mi, bo jego poprzednie dziewczyny bardzo szybko sie robily mokre. Bardzo na niego dzialam, ja tez chcialabym z nim to zrobic ale jestem zbyt sucha i za bardzo boli jak proboje dojsc do penetracji. Nie biorę antykoncepcji, więc to nie przez to. Juz nie wiem co mam robić. Proszę o poradę

Dzień Dobry.

Suchość pochwy związana jest z wydzielaniem
hormonu o nazwie estrogen.
Jest to hormon odgrywający kluczową rolę
w prawidłowym nawilżeniu pochwy.

Gdy pochwa wydziela mniej śluzu lub w ogóle
przestaje go produkować, staje się sucha
i mniej elastyczna. W rezultacie kobieta może
odczuwać ból podczas stosunku genitalnego.

Skutecznym sposobem jest używanie środków
nawilżających.
Plusem takich środków jest to, że można je stosować
w większych ilościach niż organizm kobiety
byłby w ogóle w stanie wyprodukować.

Nawilżanie pochwy poprzez stosowanie środków
nawilżających można potraktować jako całkiem
przyjemną dla obu stron aktywność seksualną
np. jako gra wstępna.

Można kupić lubrykant o określonym smaku lub
o właściwościach rozgrzewających. To może wpłynąć
na doznania obojga partnerów.

Na koniec pragnę jeszcze dodać, że przed pierwszym
stosunkiem warto byłoby rozważyć wizytę u lekarza
ginekologa.

Życząc spełnienia i udanego seksu,
D.Pysz-Waberski
https://www.facebook.com/nadzycie/
wsparcie.psychomeds@gmail.com
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds

Dzień Dobry Pani,

Celem dotarcia do przyczyny Pani symptomu, wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna (diagnostyka hormonalna).

Z przesłaniem dla Pani satysfakcji i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com