Mężczyzna , 63 lata Moj ojciec 63 lata cierpi na silne bóle kręgosłupa. Towarzyszą temu drętwienie nóg, problemy z poruszaniem sie tz.powłóczenie nogami, problem przy podnoszeniu sie z krzesła jak również problemy z oddawaniem moczu(leczy sie rowniez na prostate). Gdzie powinien sie udać? Lekarz rodzinny przepisuje tabletki przeciwbólowe ktore niewiele pomagaja. Chorobę zdiagnozowano jako Zespół Boli Krzyżowych, czy jednak może to być coś innego? Agnieszka
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat