Jaka jest przyczyna drętwienia stóp?

Witam, moje objawy zaczęły występować 2 miesiące temu od drętwienia stóp. Następnie leżałem 10 dni w szpitalu, ponieważ doszedł niedowład prawej strony ciała oraz straszny ból w okolicy pasa. Miałem zrobiony szereg badań i w sumie wyszło po badaniu TK Kręgosłupa Lędźwiowo-Krzyżowego bez kontrastu, że mam na poziomie L5/S1 obustronnie modelowanie korzeni na wpuklającej się wypuklinie do otworów międzykręgowych i 3 razy miałem robione eeg i za każdym razem źle wychodziło. Po ok tygodniu po wyjściu ze szpitala ból w pasie zaczął się powiększać i zaczął promieniować aż do łopatek. Obecnie (po 1,5miesiąca) nie mogę się schylać praktycznie w ogóle ze względu na straszny ból pleców. Praktycznie w ogóle nie mogę podnosić prawej i lewej nogi ze względu na to, że czuje blokadę w okolicach pasa i jak podnoszę nogi to czuję straszne drętwienie stóp. Prawą i lewą rękę mogę podnieść tylko i wyłącznie na ok 30% wysokości, ponieważ odczuwam straszne promieniowanie od łokcia do barku w przypadku prawej ręki, a w przypadku lewej ręki, aż do szyi i przy podnoszeniu każdej ręki czuję dodatkowo drętwienie dłoni. Boli mnie również cała szyja w tylnym odcinku oraz przy obracaniu głowy w prawą i lewą stronę. Od kilku dni coraz częściej odczuwam ból z tyłu głowy. Każdy z tych objawów z tygodnia na tydzień się pogłębia i odczuwalny ból jest coraz większy. Chciałem również dodać, że brałem leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i witaminy, a ostatnio również miałem zastrzyki, które też nie pomogły. Na własną rękę zrobiłem Rezonans całego ciała i wyszło : spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej i zmiany dyskopatyczne C4/5 i C5/6; w trzonie kręgu L1 zmiana ogniskowa wielkości 9mm mogąca odpowiadać naczyniakowi śródkostnemu; niewielki wrodzony komponent stenozy centralnej kanału kręgowego lędźwiowego odcinka kręgosłupa; następcze umiarkowane stenozy centralne od L3/4 do L5/S1 oraz niewielkie stenozy otworowe L5/S1
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Może to być spowodowane zmianami dyskopatycznymi. Radziłbym skonsultować te wyniki, oaz swoje dolegliwości z neurochirurgiem. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty