Co mam robić z tym bardzo silnym bólem podbrzusza?

Jestem 27 letnią kobietą, nie stosuje tabletek anty, nie współżyłam od czerwca.. Dziś od rana bolało mnie podbrzusze, w południe dostałam bardzo silnych bóli podbrzusza do takiego stopnia że nie mogłam stanąć na nogi, po ok pół godziny pojawiły się plamienia, żywa czerwona krew, plamienie nie jest skąpe ale też nie jest mocno obfite, jest wieczór, podbrzusze boli nadal ale w mniejszym stopniu i nadal krwawie, przy ucisku ból się nasila po lewej stronie, dziś wypada 23 dzień cyklu, moje cykle to 33 dni, miesiączkuje regularnie, miesiączki są zazwyczaj dość obfite, bardzo często między miesiaczkami pojawia się krew ale nie aż tyle co dziś, często też tak na ok tydzień przed miesiączka pojawiają się u mnie upławy w postaci "zwykłej wody" nie mają one koloru a ni zapachu i trwa to ok. jeden dzień.. Często też po jakimś większym wysiłku i np kiedy długo kucam lecą mi duże prawie aż czarne skrzepy krwi. Kilkukrotnie badalam się pod kątem bolesnych miesiączek i krwawien między cyklami ale zawsze lekarz twierdzi że nie widzi nic niepokojącego poza delikatnie przerosnietym endometrium, każdy z nich proponuję mi leczenie tabletkami anty ale ja nie chcę bo nie jest rozwiązanie problemu.. Co może być problemem w moich przypadku i jakie ew. badania wykonać??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pani opisała, wymagają poszerzenia diagnostyki.

Jeśli do tej pory badał Panią tylko jeden lekarz, warto udać się do innego specjalisty. Pojawianie się krwawień śródcyklicznych może mieć wiele przyczyn. Mogą one oznaczać zarówno owulację, jak i endometriozę, polipy szyjki macicy, mięśniaki, jak i zaburzenia hormonalne oraz wiele innych.

Również przerost endometrium, o którym Pani wspomina, może być przyczyną występowania krwawień pomiędzy menstruacjami. Warto spróbować terapii hormonalnej, która bywa skuteczna w przypadku niewielkich zmian.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule, który można znaleźć pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/przerost-endometrium-przyczyny-diagnostyka-leczenie.

Inne pytania o przerost endometrium znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerost-endometrium-a-leczenie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przerost-endometrium-to-cos-strasznego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.