Co mam robić z tym refluksem żołądkowym?

Dzień dobry.Mam pytanie-od dwóch miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne ponieważ miałam bardzo krótkie cykle.Choruje na refluks i zespół jelita drażliwego ale miałam z tym długi czas spokój do teraz przy drugim opakowaniu mam biegunki, bóle całego brzucha, wzdęcia i kaszel-wiem,że to znowu refluks ibs.Moje pytanie brzmi czy to może być spowodowane przez tabletki antykoncepcyjne,czy akurat w tym czasie mam remisję choroby i to zbieg okoliczności. Dodam ,że ginekolog twierdzi ,że to nie ma nic wspólnego z tabletkami a biorę Regulon-gastroskopie i kolanoskopie miałam w zeszłym roku i wszystko jest jak było czyli refluks nadal.Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

opisane objawy mogą być z powodowane IBS aby to potwierdzić wymagana jest wizyta stacjonarna aby wykonać badanie fizykalne oraz palipacyjne brzucha.

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego a najlepiej gastrologa który oceni po wykonaniu badania fizykalnego czy to remisja choroby czy przeczyniły się do tych opisanych objawów tabletki antykoncepcyjne których nie podała Pani nazwy.

Pozdrawiam