Co mogą oznaczać bóle głowy u osoby z DDA?

Witam, mam problemy z bólami głowy. Jestem DDA-chodzę od początku 2018r. na terapię grupową, którą zalecił mi neurolog. Z usług neurologa korzystałam od listopada 2015r. do końca 2017r.. Ostatni lek jaki brałam to DEPAKINE CHRONO dawkę 300mg. Zastanawiam się czy może być związany ból głowy z tzw. syndromem przewlekłego zmęczenia. Codziennością jest dla mnie ból głowy ze światłowstrętem, bólem kłującym w okolicach uszu,skroni. Praktycznie codziennie robię drzemki w ciągu dnia. Czy może mi brakować jakiś witamin np. D3, B12?

Witam serdecznie,
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż przyczyn bólu głowy może być wiele. Ważne, że odbyła Pani szereg konsultacji u specjalisty, co oznacza, że lekarz prowadził postępowanie diagnostyczne i starał się leczyć Pani dolegliwości. Zalecenie neurologa, dotyczące rozpoczęcia psychoterapii wskazuje na to, że jedną z przyczyn bólu mogą być problemy natury psychosomatycznej.
Zdarza się, że ludzie w odpowiedzi na stres, frustrację, lęki, reagują objawami płynącymi z ciała: bólami głowy, problemami żołądkowo-jelitowymi, kłuciem w okolicach serca i wieloma innymi. Wypierane, nie akceptowane przez nas emocje i wewnętrzne konflikty spychane są do sfery nieświadomej. Oznacza to, że pomimo, że nie myślimy, nie pamiętamy o nich, świadomie nie przeżywamy - to jednak nie udaje nam się ich usunąć z naszego umysłu. Powracają w snach, czynnościach omyłkowych, lapsusach słownych, dają o sobie znać poprzez dolegliwości somatyczne niewyjaśnionego medycznie pochodzenia.
Zachęcam do kontynuacji psychoterapii oraz utrzymania regularnych wizyt kontrolnych u lekarza neurologa.