Co może być przyczyną wewnętrznego odczuwania chłodu?

Witam co może być przyczyną wewnętrznego odczuwania mocnego chłodu od pasa aż do kolan z przodu, jest to dość mocne uczucie zimna chwilami aż czuję szczypanie skóry od tego chłodu, skóra nie jest chłodna, zimno odczuwam od środka czym może być to spowodowane? DZIĘKUJĘ

Takie dolegliwości mogą wynikać z miażdżycy kończyn dolnych, zespołu Leriche’a, działań niepożądanych stosowanych leków (Beta-blokery), bądź zaburzeń neurologicznych (np. w przebiegu cukrzycy). Sugeruję kontakt z lekarzem POZ>