Co może oznaczać ból piszczeli u 25-latka?

Witam, problem niby typowy, choć nie do końca. Uprawiam sport (głównie piłka nożna, w zimie snowboard) z częstotliwością ok. 2 razy w tygodniu. Przy takim trybie pojawia się ból po wewnętrznej stronie piszczeli, potęgujący się tak, że uniemożliwia dalsze uprawianie sportu. Byłem z tym u ortopedy, stwierdził wykrzywienie piszczeli i kazał zastosować wkładki do butów. Chodziłem w nich pół roku, tak samo grałem w nich w piłkę, poprawy jako takiej nie zauważyłem. Następnie wyjechałem w góry, nic wielkiego, ale przeszedłem około 10km. Po kilku dniach zauważyłem, że w prawym kolanie pojawia się ból, ale tylko w przypadku głębokiego kucnięcia, mocnego postawienia nogi z jednoczesnym skręceniem ciała, zrobienie pełnego kucnięcia z wstaniem jest niemal niemożliwe (ból). Podczas normalnego chodu/ delikatnego biegu ból w ogóle się nie pojawia. O ile do bólu piszczeli przywyknąłem i już nie jeden specjalista rozłożył ręce i nauczyłem się ograniczać grę i dawać im czas na regenerację, o tyle z kolanem nigdy nie miałem problemów i nieco mnie ta sprawa niepokoi. Czy możliwe jest, że ból w kolanie pojawił się w wyniku stosowania wkładek do butów? Czy może zważając na niewielki zakres, gdy kolano boli, jest to jakieś zwykłe przeciążenie i wystarczy maść parę tygodni odpoczynku? Na chwilę obecną ból pojawia się od około 3 tygodni. W razie wątpliwości odpowiem oczywiście na dodatkowe pytania. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę na chwilę obecną udać się do lekarza specjalisty.

Niestety problem jest złożony, nie wiem jak kończyna wygląda w obrazie RTG, czy nie ma uszkodzeń stawów itp. Niezbędna jest wizyta bezpośrednia u lekarza aby można było stawiać diagnozy i proponować leczenie.