Co może oznaczać narośl na jajniku?

Witam. Jakiś miesiąc temu zaczął boleć mnie brzuch na dole po prawej stronie tak jakby ucisk... Poszłam do ginekologa zrobił badanie i stwierdził że nic nie widać na następny dżien dostałam skierowanie na badanie usg okazało sie ze mam coś na prawym jajniku ok 5.5 cm na 4.5. Udała. Się prywatnie do ginekologa.. Niestety nie potrafił powiedzieć dokładnie co to jest. Jest przekonany, że to nie torbiel i skierował mnie na Markery. Jakieś 2 miesiące temu miałam cytologie i wszytsko było ok. I do ginekologa chodzę co. Pół. Roku.. Badania krwi też miałam robione niedawno wszytko w normie, mam się o co martwić czy to raczej nic groźnego?. PS 5 lat temu miałam. Usunięta torbiel z lewego jajnika, teraz nie zbyt dużo wytwarza jajeczek więc boję się że nie będę mogła zajść w ciążę jak będzie koniecznośc usunięcia guza wraz z jajnikiem.. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Na chwilę obecną trudno jest powiedzieć co jest przyczyną. Będzie Pani musiała zaczekać na wyniki badań markerów i z wynikami zgłosić się na kolejną wizytę do swojego ginekologa, który będzie mógł na ich podstawie postawić diagnozę. Pozdrawiam!