Co może powodować uczucie mdłości i gorąca na twarzy?

Dzisiaj przed zaśnięciem odpadły mnie mdłości ciężko mi się oddychalo, do tego uczucie gorąca na ramionach i twarzy uczucie lęku i co najgorsze drgawki calego ciała i przyspieszony puls. Badania krwi moczu itp itd mam wzorowe ekg echo serca również.Zastawiam się nad nerwicą bo zdarzyło mi się to nie pierwszy raz ale nigdy nie usłyszałam diagnozy jedynie dostałam info żeby unikać stresu i korzystać ze sportu( jestem szczupłą osobą więc nie chodzi o otyłość tylko odreagowanie stresu)

Są to rzeczywiście objawy nerwicy - proszę skonsultować się z psychologiem, który po szczegółowym wywiadzie postawi diagnozę i zaproponuje terapię. Pozdrawiam

Szanowna Pani, z zasady, w pierwszej kolejności, przy doznawaniu niepokojących objawów, takich jak drgawki, przyspieszony puls, uczucia gorąca, lęku, itp. robi się standardowe badania w celu wykluczenia somatycznego podłoża opisywanych dolegliwości. W drugiej kolejności rozważa się możliwość podłoża psychicznego dolegliwości. Opisywane przez Panią objawy mogą być objawami "nerwicowymi", (teraz używa się określenia - lękowymi). Być może warto zastanowić się nad konsultacją psychiatryczną lub psychologiczną?
Pozdrawiam