Co może sugerować brak miesiączki i ból piersi?

Witam 20,07 miałam mieć miesiączkę,ale jej brak do dziś 29,08.Test robiony dziś jest negatywny bolą bardzo piersi.Wizyta umówiona do lekarza na jutro.
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opóźniona miesiączka i ból piersi mogą mieć różne podłoża, takie jak zmiany hormonalne, stres, zmiany w diecie, choroby tarczycy czy inne schorzenia. Lekarz będzie w stanie przeprowadzić odpowiednie badania i wywiad medyczny, aby zidentyfikować przyczynę tych objawów.

Jeśli test ciążowy był negatywny, to możliwe, że opóźniona miesiączka jest wynikiem innych czynników. Ból piersi może również być spowodowany zmianami hormonalnymi w okresie przedmiesiączkowym.

Podczas wizyty lekarskiej warto omówić wszelkie objawy oraz udzielić dokładnych informacji dotyczących stanu zdrowia, trybu życia i ewentualnych zmian w ostatnim czasie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.