Co oznacza błona śluzowa żołądka silnie przekrwiona i nastrzyknięta?

dzien dobry,mężczyzna62 l,badanie antygenu Hp w kale -ujemne,po miesiącu gastroskopia,w badaniu wykryta H.pylori,błona śluzowa zołądka silnie przekrwiona i nastrzyknieta,z nadżerkami w części przedodźwiernikowej(biopsja),dno żoł.przekrwione,opuszka dwumastnicy-liczne nadżerki wypukłe w otoczeniu stanu zapalnego(biopsja).test ureazowy-dodatni. jestem po 10 dniach brania Pylera Omeprazol,jak sprawdzić czy helic.pylori "usunięta",skoro test z kału był - a gastro dało wynik ? dziękuję

Jeśli jest pan po gastroskopii i po leczeniu antybakteryjnym to radze odczekać ok 4 tygodni i wykonać badanie na antygen HP w kale. Niestety jak pan sam wie jest to badanie obabarczone błędem, ale alternatywa to ponowna gastroskopia, która nie jest zbytnio przyjemna. W przypadku złego badania histo-patologicznego gastroskopia jest konieczna.