Co oznacza nerwowość i uczucie guli w gardle?

Witam. Od paru miesięcy złe się czuję. Jestem znerwicowana, senna, czuję się jak w innym świecie, boli mnie głowa w jednym miejscu, mam zatkany nos,mam problemy z koncentracją, boję się przyszłości, kręci mi się w głowie. Moje dolegliwości nasiliły się w ostatnim tygodniu. Lekarz stwierdził, że to anemia. Mam problem też z jedzeniem, czuje "gule" w gardle, nie mam apetytu. Czy to wszystko to na pewno anemia i nerwica? Badania krwi i ekg ok oprócz żelaza. Czy może to być coś poważniejszego?

Witam,

objaw "guli w gardle" jest typowy dla zaburzeń nerwicowych, podobnie jak zamartwianie przyszłością oraz trudności z koncentracją uwagi. Senność, zawroty głowy mogą być wynikiem nakładania się objawów nerwicowych oraz anemii (chociaż wspomniała Pani, że badania krwi są OK- czyli jak rozumiem, oprócz obniżonego poziomu żelaza liczba krwinek czerwonych mieści się w normie).
Zalecałbym konsultację z lekarzem psychiatrą.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam serdecznie, niewiele chorób jest poważniejszych niż nerwica więc nie wywołujmy wilka z lasu.
Jeśli w stresującej sytuacji dusi cię w gardle, jakbyśmiała gulę w gardle , może to oznaczać, że cierpisz na tzw. globus histericus. To uczucie, potocznie nazywane kulą gardłową, należy do schorzeń psychosomatycznych i nie ma podłoża w żadnej chorobie organicznej.
Radziłbym jak najszybciej nawiązać kontakt z psychoterapeutą.
Pozdrawiam

Witam Panią
Odpowiadając na Pani pytanie, oznacza to, że zachodzi
konieczność leczenia nerwicy.
Nieleczona nerwica może stwarzać duże problemy
I znacznie utrudniać normalne funkcjonowanie.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny zaburzeń nerwicowych i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl