Co oznacza silny ból pleców po podniesieniu ciężaru?

10 dni temu w trakcie podnoszenia ciężkiego przedmiotu doznalam kontuzji pleców okolica ledzwiowa. Ból nie był bardzo silny ale po 2 dniach musiałam jechać na pogotowie bo nasilił sie prZy niektórych ruchcach i promieniowal do prawej nogi. Na pogotowiu zdiagnozowano ( na podstawie wywiadu) rwe kulszowa. Dostałam Diclac 1xdzien.Po 4 dniach byłam u fozjoterapeuty i ten wykonał masaż i okleil tejpmi. Mija już 3 dzień a ból dalej prominiuje silnie do nogi i nie zmalał. Jak długo może nie być poprawy

Myślę że najlepiej skonsultować tego typu pytanie ze swoim terapeutą, objaw promieniowania do nogi może być zarówno drażnieniem korzenia nerwowego lub jego niedokrwienia i trwać może znacznie dluzej lub tylko mechanizmem komensacyjnym i wtedy efekty powinny pokawic sue juz po pierwszych terapiach. Pozdrawiam