Co oznacza taki opis opis angio MR głowy u kobiety?

Dzień dobry. Mama uzyskała wyniki angio-Mr głowy. Proszę o interpretację. W płatkach skroniowych widoczne drobne przestrzenie płynowe odp. przestrzeniom okołonaczyniowym R-V. W istocie białej obu półkul głównie płatów czołowych i ciemieniowych kilka drobnych ognisk gliozy naczyniopochodne, największe na pograniczu czołowo-ciemieniowym o wym. 7x3mm. W lewej półkuli móżdżku drobna malformacja żylna. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych, struktury tylnego dołu czaszki w MR bez zmian. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzeń podpajęczynówkowa szerokości prawidłowej. Przerost migdałka gardłowego. Obrzęk przyścienny błony śluzowej komórek sitowia tylnego. Hipoplazja tętnic łączących tylnych. W odcinku C2 lewej tętnicy szyjnej wewnętrznej skierowany ku przodowi widoczny naddatek sygnału o śr. 1,8 mm-mikrotętniak? Poza tym anomalii rozwojowych, malformacji naczyniowych w obrębie naczyń mózgowych nie stwierdzam.

Pełna ocena po pełnej konsultacji neurologicznej ! Ważne , że nie stwierdzono niebezpieznych patologii w mózgu; jedynie drobne zmiany; wrodzone anomalie : "MRI ANGIO MR GŁOWY W płatkach skroniowych widoczne drobne przestrzenie płynowe odp. przestrzeniom okołonaczyniowym R-V. W istocie białej obu półkul głównie płatów czołowych i ciemieniowych kilka drobnych ognisk gliozy naczyniopochodne, największe na pograniczu czołowo-ciemieniowym o wym. 7x3mm. W lewej półkuli móżdżku drobna malformacja żylna. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych, struktury tylnego dołu czaszki w MR bez zmian. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzeń podpajęczynówkowa szerokości prawidłowej. Przerost migdałka gardłowego. Obrzęk przyścienny błony śluzowej komórek sitowia tylnego. Hipoplazja tętnic łączących tylnych. W odcinku C2 lewej tętnicy szyjnej wewnętrznej skierowany ku przodowi widoczny naddatek sygnału o śr. 1,8 mm-mikrotętniak? Poza tym anomalii rozwojowych, malformacji naczyniowych w obrębie naczyń mózgowych nie stwierdzam. " Opis MRI do interpretacji klinicznej; Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam