Co oznacza u mnie to pulsowanie głowy?

Witam , od 3 tygodni co dzień czuje pulsowanie głowy z tyłu głowy czasem ustępuje na godzinę lub dwie ale wieczorem i rano znów wraca , do tego mam problemy z koncentracją i skupieniem się na jednej rzeczy , ogromy trud sprawia mi gdy mam odpisać na email lub po prostu się skoncentrować. W nocy odczuwam silne poty gdzie nigdy wcześniej tego nie odczuwałem , do tego często gdy wstaje i chce podjąć jakąś czynność fizyczną kręci mi się w głowie. Tydzień domu wykryłem u siebie 2 guzy jeden za uchem o średnicy 2 cm , mięki nieruchomy oraz jeden z tyłu głowy także o średnicy 2 cm twardy nieruchomy. Proszę o odpowiedź co może bym problemem oraz do jakiego lekarza warto się udać

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pan takie dolegliwości ze strony układu nerwowego, które na pewno obniżają prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia.

W pierwszej kolejności proponujemy, aby skonsultował się Pan z lekarzem internistą lub neurologiem. Z racji odległości, trudno jest ustalić dokładną przyczynę takich objawów. Niezbędne byłoby wykonanie pewnych badań, aby móc wykluczyć poważniejsze schorzenia, a także przyczyny psychosomatyczne.

Bóle pulsujące głowy mogą wynikać z wielu czynników, a przede wszystkim występować na tle emocjonalnym i stresogennym. Mogą być również związane z przyjmowaniem niektórych leków, przewlekłego zapalenia zatok, z chorób przewlekłych, jak i niektóre schorzeń autoimmunologicznych, czy zbyt intensywnego wysiłku fizycznego oraz reakcji na zmianę pogody.

Wyczuwalne na głowie guzy, prawdopodobnie mogą oznaczać powiększone węzły chłonne, ale ocenić to powinien tylko lekarz.

Bardzo często taki charakter bólu głowy może wynikać z migreny. Schorzenie to ma charakter napadowy i wyróżnia się silnym pulsującymi bólami głowy z często towarzyszącym światłowstrętem, nudnościami i wymiotami.

Jak zostało wcześniej wspomniane, zalecamy konsultację z lekarzem, aby mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Przydatne mogłyby okazać się takie badania, jak tomografia lub rezonans magnetyczny głowy wraz z kontrastem oraz badanie EEG głowy.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.