Co oznacza uczucie zimna po treningu?

Uczucie zimna po treningu !! Co robię zle ? Już kolejny raz z rzędu taka sytuacja . Na siłowni jest trening cardio spining . Staram sie spalić na nim około 1000 kcal czasem wiecej w ciagu dnia jem normalnie 1300-1500 kcal A wiec nie jest to stan głodowy Po treningu węglowodan typu np banan lub inna rzecz . Pije 2 l wody gdzie organizm nie nawadnia sie .. Małe łyki , sikam co 10 ,15 minut .. To jest uporczywe , mocz czySta woda Dodam Ze mam okropne zatrzymanie wody w organizmie:/ badania mocz krew tarczyce ,ginekologiczne , posiew moczu ok . Wracam Do domu potworne uczucie zimna mam bluzę kołdrę trzęsę sie trwa to do godziny jakoś wiecej .. Jaka jest przyczyna ? Gdzie jej szukać ? Robiłam tak glukoza , cukier wynik idealny , kortyzol i inne , zero odchyleń ..

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, bez większej ilości informacji, np. sposoby odżywiania. Jeśli faktycznie przyjmuje Pani 1300-1500 kcal dziennie to jest to bardzo mała podaż energii nawet dla osoby nieaktywnej fizycznie, a co dopiero po treningach. Odżywiając się w ten sposób może Pani rozregulować sobie układ metaboliczny i hormonalny, więc bardzo przed tym przestrzegam. Organizm może być po prostu osłabiony, stąd uczucie zimna lub przerywa Pani trening zbyt gwałtownie, bez dania organizmowi szansy na uspokojenie się. Czasem może być to także wynik nagłego spadku poziomu cukru.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka